1951/​2008

Omega

Herrearmbåndsur af 9 kt. guld. Automatisk værk med dato. Integreret Omega lænke af 9 kt. guld. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Lænkens omkreds ca. 19 cm. Urets diam. 35 mm. 1960'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Lænken senere påloddet. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 18. december 2019

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag