1703/1606
Baltisk ikon med fremstilling af Jesus dåb i Jordan-floden. Kyrilisk skrift. Tempera på træ. 19. årh. 51×42,5.
krakeleringer samt afskalninger. Restaureret. Ridser og mærker.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
26 bud