2416/211
Et par aserbajdsjanske teglas-holdere af sølv, indvendig forgyldt, smedet med svaner og blomster. Baku, efter 1958, lødighed 875. Vægt 258 g. H. 13,5 cm.. (2)
Minimal brugs- og aldersslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud