2416/782
Dansk design
Lågkrukke af patineret bronze, støbt med vertikale riller, låg prydet med stiliseret blomstermotiv. Stemplet Bronce. H. 9,5. Diam. 12.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag