2009/88
Vilhelm Rosenstand (f. København 1838, d. sst. 1915)
Studie af en svensk officer. Sign. monogram. Olie på lærred. 45,5×25,5.
Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 340, 1947 nr. 201.
Behov for rensning. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag