2203/959
Dansk møbeldesign
Lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og dybthæftet ryg betrukket med hhv. grå og sort uld.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter, smuds og defekter.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag