2032/115
Viggo Langer (f. Leipzig 1860, d. Rungsted 1942)
“Storskoven ved Søllerød”. Sign. Viggo Langer 1918. Olie på lærred. 75×100,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 175, 1965 nr. 116.
Enkelte retoucheringer. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag