2249/​619

Willy Trapp (f. 1905, d. 1984)

“Adelboden”, 1930. Tryksign. WT. Wolfsberg, Zûrich. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 102×64. Uindrammet.

Revner og folder. Manglende del i bunden. Håndteringsmærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK