2249/619
Willy Trapp (f. 1905, d. 1984)
“Adelboden”, 1930. Tryksign. WT. Wolfsberg, Zûrich. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 102×64. Uindrammet.
Revner og folder. Manglende del i bunden. Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag