Ignati Pavlovich Sasikov (, Skt. Petersborg)
Et par russiske kovshi af sølv. Ignati Pavlovich Sasikov, stemplet med den russiske dobbeltørn som leverandør til det Kejserlige Russiske Hof, Skt. Petersborg 1882–1899, lødighed 84. Vægt 151 g. L. 10. (2).
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Russisk tema, 7. december 2020
23 bud