2436/1166
Tre halskæder i forløb hver prydet med talrige polerede perler af rosakvarts, agat og karneol og lås af 14 kt. guld og forgyldt sølv. Diam. 6–12 mm. L. 47–54 cm. (3)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 4. september 2024
Vurdering
Hammerslag