1427/7
Vilhelm Bissen (f. København 1836, d. sst. 1913)
En stående tyr. Sign. V. B. Holev 28. Juli 1894. Stor skulptur af bronze, stemplet L. Rasmussen København. H. 47. L. 63.
Minimal aldersslitage.
Ældre malerier og møbler, 30. juni 2014
Vurdering
Hammerslag
27 bud