1822/740
Svend Aage Holm Sørensen, tilskrevet (f. 1913, d. 2004)
Et par væglamper af messing og sortlakeret metal, hver med to lysarme. 1950–60'erne. H. 25. (2)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 29. maj 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||