1804/856
Dansk design
Et par væglamper af messing og sortlakeret metal, monteret med tulipanformede skærme af opalglas. Udført hos Fog & Mørup. H. 28. (2)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 23. januar 2018
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt