1804/​856

Dansk design

Et par væglamper af messing og sortlakeret metal, monteret med tulipanformede skærme af opalglas. Udført hos Fog & Mørup. H. 28. (2)

Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 23. januar 2018

Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt