1704/​147

Louis XVI spejl i ramme af mahogni, dekoreret med tandsnit og forgyldte skæringer. 18. årh.s slutning. H. 152. B. 63.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader. Senere spejlglas. Delvist defekte og løse skæringer medfølger.

Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK