1704/147
Louis XVI spejl i ramme af mahogni, dekoreret med tandsnit og forgyldte skæringer. 18. årh.s slutning. H. 152. B. 63.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader. Senere spejlglas. Delvist defekte og løse skæringer medfølger.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag