1333/540
Gertrud Vasegaard (f. Rønne 1913, d. 2007)
“Gemma”. Spisestel af blanc de chine. Stemplet monogram. Kgl. P. (22)
Proveniens: Hidrører fra arkitekt M.A.A. Halldor Gunnløgssons hus i Rungsted.
Bestående af: 10 middagstallerkner, 12 dybe tallerkner.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 13. august 2013
Vurdering
Hammerslag
18 bud