2025/26
Seks-fløjet kinesisk foldeskærm af sort lak, dekoreret i guld og farver med bambus, fugle, personer og arkitektur. 20. årh.s begyndelse. H. 185. B. 40/240.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag