2025/​26

Seks-fløjet kinesisk foldeskærm af sort lak, dekoreret i guld og farver med bambus, fugle, personer og arkitektur. 20. årh.s begyndelse. H. 185. B. 40/240.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK