2314/96
Skagle af bemalet træ og jern, dekoreret med navnetræk og årstal 1829. Samt fire kobjælder af jern, messing og læder. 18.-19. årh. L. 12–54. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner i træet. Rust. Tæringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. april 2023
Vurdering
Hammerslag