12109/256
Finsk ryatæppe. design med blomstervaser. Dateret 1825 og 1935. 20. årh.s begyndelse. 180×122.
Proveniens: Hr. Harald Høyer modtag tæppet i gave i sin tid som Dansk ambassadør i Finland
Ingen skader.
Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
50 bud