1422/1356
Diamant- og onyxperlekæde med lås af oxideret sølv prydet med brillantsleben diamant. Kæde prydet med talrige facetslebne perler af onyx og kvarts samt vedhæng med enkeltslebne diamanter og udskåret sten i form af buddha. L. ca. 130 cm. Ca. 2010.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 28. maj 2014
Vurdering
Hammerslag