1422/​1356

Diamant- og onyxperlekæde med lås af oxideret sølv prydet med brillantsleben diamant. Kæde prydet med talrige facetslebne perler af onyx og kvarts samt vedhæng med enkeltslebne diamanter og udskåret sten i form af buddha. L. ca. 130 cm. Ca. 2010.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 28. maj 2014

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK