1347/863
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Pendel af grålakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 50.
Almindelig brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. november 2013
Vurdering
Hammerslag