1947/463
Færøsk grindekniv med greb og skede af træ, rigt indlagt med grindehval og fangstredskaber. 20. årh. L. 13.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag
29 bud