2434/114
Tazza af forgyldt bronze, prydet med cloisonné i form af blomsterornamentik. 19. årh.s slutning. H. 9,5. Diam. 14.
Løs samling. Overdel med bøjet kant ved stammen. Forgyldning slidt på kant.
Vurdering