2049/320
To Beringstræde figurer af elfenben på stand af plexiglas. Alaska. 19. årh. H. inkl. stand 6.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Miderste figur mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag