2447/​842

Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)

To opsatser af lertøj, modelleret i form af kvinder. Dekoreret med polykrome farver. Sign. monogram 75 og 79. H. hhv. 30 og 34. (2)

Største opsats med peparation og flere mindre afslag. Almindelig brugsslitage.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.800 DKK

19 bud

1120679 2.800 DKK
912933 2.700 DKK
1120679 2.600 DKK
912933 2.500 DKK
1120679 2.400 DKK
1164857 2.300 DKK
1155976 2.200 DKK
1164857 2.100 DKK
1120679 2.000 DKK
1164857 (Autobud) 1.950 DKK
1120679 1.900 DKK
1164857 (Autobud) 1.850 DKK
1120679 1.800 DKK
1164857 1.750 DKK
804116 1.700 DKK
882182 1.650 DKK
1120679 1.600 DKK
1110986 1.550 DKK
1120679 1.500 DKK