2447/842
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
To opsatser af lertøj, modelleret i form af kvinder. Dekoreret med polykrome farver. Sign. monogram 75 og 79. H. hhv. 30 og 34. (2)
Største opsats med peparation og flere mindre afslag. Almindelig brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
19 bud
1120679 | ||
912933 | ||
1120679 | ||
912933 | ||
1120679 | ||
1164857 | ||
1155976 | ||
1164857 | ||
1120679 | ||
1164857 (Autobud) | ||
1120679 | ||
1164857 (Autobud) | ||
1120679 | ||
1164857 | ||
804116 | ||
882182 | ||
1120679 | ||
1110986 | ||
1120679 |