2132/712
Sam Reveles (f. 1958)
“Winter El Paso - Study from Hiso de Bruseria”, 1995. Sign. Sam Reveles; sign., betitlet og dateret på bagsiden. Gouache på papir. Bladstørrelse 65×70.
Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling, København (JBS nr. 304).
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag