2103/​301

Stort dobbeltsidet påklædningsspejl af bøgetræ med vippefunktion på hjul. 19. årh. 224×128.

Brugsslitage. 2–3 mindre stykker pynteliste mangler.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

4.000–6.000 kr.

Hammerslag

3.800 kr.

11 bud

3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.500 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.