2049/304
Samling tupilakker af udskåret rensdyrtak. Grønland, 20. årh. H. 3–17 cm. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. For lande udenfor Danmark kan dette katalognummer være omfattet af særlige regulering, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
32 bud