2439/1826
Bernt (f. 1937, d. Farum 2017)
Skrivebord af kirsebærtræ, front med udtræksplade. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 76. B. 120. D. 52.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Bordet er forhøjet med træklodser. Monteret med metalstang under bordet.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering