2003/245
Et par svenske barok lysestager af bronze, kanneleret stamme på profileret fodstykke. 18. årh. H. 27. (2)
Den ene stage vipper. Let trykkede lysholdere. Lysmanchetter mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud