2022/533
Povl Jerndorff (f. København 1885, d. sst. 1933)
“Motiv fra Junglebogen, Mowgli og Kaa”. Sign. Povl Jerndorff 1916. Olie på lærred. 39×35.
Original stand.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag