2447/​895

Arne Norell (f. Kristinehamn 1917, d. Bredestad 1971)

“Scirocco”. Et par lænestole af palisander, sæde, ryg og armlæn af brunt, farvet kernelæder. Hynder betrukket med brunt, farvet, skind. Udført hos Norell Møbler, Sverige. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, smuds, krakeleringer og kradserifter.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

864665 2.000 DKK