2014/763
Dansk møbeldesign
Øreklapstol med ben af bøg. Sider, sæde samt dybthæftet ryg betrukket med lys uld.
Alders- og brugsslitage. Ben med ridser og mærker, mindre afslag. Betræk med omfattende slitage, smuds samt defekter.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag