2120/274
Fjervifte i ottesidet profileret ramme, fineret med skildpaddeskjold. 19/20. årh. 45×45 cm.
Proveniens: Erik Brandt.
Ramme fremstår med afslag og mangler. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag