Johannes Hansen (f. København 1903, d. Fårevejle 1995)
Stående kvinde med lændeklæde. Sign. monogram. Udført og stemplet hos L. Rasmussen, København. Patineret bronze. H. 26.
Enkelte mindre mærker.
1013655 |