1809/​717
Peter Simonsen: Sommerdag med huse og skov. Sign. monogram 1936. Olie på lærred. 76×87.

Be­skriv­el­se

Sommerdag med huse og skov. Sign. monogram 1936. Olie på lærred. 76×87.

Dette emne handles i fuldmoms

Moderne kunst og design, 27. februar 2018

Moderne malerier

Kunstner

Peter Simonsen (f. Odense 1882, d. 1972)

Vur­dering

1.000–1.500 kr.

Hammerslag

500 kr.

Budhistorik

500 kr.