2023/133
Knud Edsberg (f. København 1911, d. Holmstrup 2003)
Interiør fra en stald med en lille pige, der kigger ind til dyrene. Sign. Edsberg 46. Olie på lærred. 35,5×27,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 427, 1981 nr. 60.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud