2442/931
Skønvirke
Sidestol af eg. Sæde betrukket med patineret, brunt skind. Udført begyndelse af 20. årh.
Fremstår med alders- og brugsslitage, ridser, mærker, hak og afslag. Ompolstret. Løse samlinger.
Vurdering