A. Riis Carstensen (f. Sennels ved Thisted 1844, d. Helsingør 1906)
“Brending mod Kysten”. Sign. R. C. Olie på papir monteret på lærred. 18,5×25.
Mindre krakeleringer og afskalninger, primært i øverste del af papiret. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021