1946/​547
Pierre Soulages: Udstillingsplakat fra Århus Kunstbygning 1982. Usign. Litografisk plakat i farver. Lysmål 80×58.

Be­skriv­el­se

Udstillingsplakat fra Århus Kunstbygning 1982. Usign. Litografisk plakat i farver. Lysmål 80×58.

Håndteringsmærker og folder.

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Moderne grafik

Kunstner

Pierre Soulages (f. Rodez 1919)

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

1.000 kr.

1.000 kr.