1847/​1657

Facetslebne bøhmiske krystalglas med farvet cuppa i forskellige mønstre, bestående af 21 vinglas og 9 likørglas. 20. årh. Vinglas H. 19–21,5. Likørglas H. 12,5. (30)

Mindre brugsslitage. Medfølger et likørglas og et vinglas med mindre kanthak.

Varia, 22. november 2018

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag