1847/1657
Facetslebne bøhmiske krystalglas med farvet cuppa i forskellige mønstre, bestående af 21 vinglas og 9 likørglas. 20. årh. Vinglas H. 19–21,5. Likørglas H. 12,5. (30)
Mindre brugsslitage. Medfølger et likørglas og et vinglas med mindre kanthak.
Varia, 22. november 2018
Vurdering
Hammerslag