2027/662
Anton Hansen (f. Vedskølle, Herfølge 1891, d. 1960)
Fire kompositioner. Alle sign. Anton Hansen. Akvarel og tusch på papir samt træsnit. Bladstørrelser fra 38×30 til 19×9. (4)
Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag