2114/92
Fire kaptajnstole af bejdset egetræ, prydet med balusterformede sprosser og ben hvor imellem fodlister. 20. årh. (4)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne. Falmet. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. april 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud