2043/393
Otte greb til kriss 17.-19. årh. Deraf fire Rakassa greb hvor det ene i ben er fra det 17. årh. Et Donoriko greb i fint skåret elfenben samt tre Jawa Demam greb - det ene af Lampung type. (8)
Proveniens: Antikvitetshandler Steen Strømberg 1947–2014.
7 på stand.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag