O. D. Ottesen (f. Broager 1816, d. Frederiksberg 1892)
Opstilling med en broget buket i vase. Sign. O. D. Ottesen. Olie på lærred. 37×30.
Let bølget lærred, samt enkelte overfladiske ridser og minimale afskalninger. Minimalt stødmærke med minimal perforering. Behov for rensning. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024