2049/254
“Musselmalet” et par petroleumsbordlamper af porcelæn, dekoreret i underglasur blå. Den Kongelige porcelainsfabrik. 19. årh.s sidste halvdel. H. 31 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
34 bud