2441/912
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Grand Prix”. Et sæt på seks stole af lamineret og formbøjet teak. Model 4130. Udført hos Fritz Hansen. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Finérskader.
Vurdering