12124/​141

En profileret mahogni ramme. 19.årh. første del. Udskåret fineret træ. Orig. ophæng. Lysmål 30,5×39. Rammemål 41,5×50.

Alm. aldersrelateret patina. I særdeles fin stand.

Kunst, antikviteter & design, 17. juni 2021

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

420 DKK

420 DKK
400 DKK