838/25
I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856)
Broget buket i en vase og rede med fugleæg på en karm. Usigneret. Olie på mahogni. 19×13. Damborgramme med etiket.
Proveniens: ABR auktion 330, 1975 nr. 283, afb. s. 17.
Malerier og tegninger, 26. februar 2013
Vurdering
Hammerslag